Takım Çelikleri

Çelik, otomotivden inşaata, savunma sanayinden tarım sektörüne kadar pek çok sektörde kullanılan ham maddedir. Takım çelikleri ise sıcak ya da soğuk halde bulunan metal, plastik, kâğıt ve ahşap gibi malzemeleri keserek, delerek ve benzeri yollarla biçimlendirmeye yarayan çeliklerdir. Takım çelikleri kullanıldığı alana göre ve biçimlendirilecek malzemelerin niteliğine göre farklı özellikler taşımaktadır. Bu özelliklere göre de soğuk iş takım çeliği, sıcak iş takım çeliği, plastik kalıp ve yüksek hız takım çelikleri gibi çeşitleri vardır. Sertlik, tokluk ve aşınma dayanımları gibi özellikleri takım çeliklerinin kullanım alanlarını da belirlemektedir.

Takım Çeliği Özellikleri

Takım çeliğinin şekillendireceği malzemeden daha sert ve dayanımlı olması gerekir. Dizdar Metal olarak alaşımlı ve karbonlu takım çelikleri, hazır kalıp setleri alanlarında toptan ve perakende satış hizmeti veriyoruz. Yurt içinden ve yurt dışından çok sayıda firmaya takım çeliği tedarik ediyoruz. 10 yıldan fazla süredir demir çelik sektöründe faaliyet gösteren firmamız, elde ettiği deneyimle, kaliteli ürünleriyle ve profesyonel personeliyle sektörün önemli firmalarından biri haline gelmiştir. Çelik sektöründe çok hızlı bir gelişim görüyoruz. Bunun yanında artan maliyetler de firmaları zorlamaya başladı.

Ancak Dizdar Metal olarak müşterilerimize kaliteyi uygun fiyatlarla sunmaya devam ediyoruz. Müşterilerimizin taleplerini en iyi şekilde karşılamak için hiçbir yatırımdan kaçınmıyoruz. Müşterilerimizin takım çeliği siparişleri doğrultusunda kaliteli ve istenen ebatlarda takım çeliğini çok kısa sürede teslim ediyoruz. Kaliteli ve hatasız takım çeliği için firmamız kendi bünyesinde metalürji laboratuvarı kurmuştur ve burada çok sayıda deneyimli metalürji mühendisleri çalışmaktadır. Laboratuvarımızda aynı zamanda ithal ettiğimiz ürünlerin kalite kontrollerini de yapıyoruz ve daha sonra satışını yapıyoruz.

Dizdar Metal olarak otomotiv, dayanıklı ev tüketim ürünleri, gemi inşaatı, demir çelik, tarım, gıda gibi sektörlerde faaliyet gösteren yüzlerce firmanın ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Tüm ürünlerimiz kalite belgeli ve sertifikalıdır. Kaliteli hizmetleri en uygun fiyatlarla sunmayı hedef edinen firmamız zamanında teslimat konusunda da müşteri memnuniyeti sağlamış bulunmaktadır. Sektörde sürekli ilerlemeyi ve daha iyi olmayı hedefleyen firmamız çalışanlarının iş güvenliğini de düşünmekte ve çalışan sağlığı ve iş güvenliği konusundaki tüm sorumluluklarını yerine getirmektedir.

takım çelikleri