Plastik Kalıp Çelikleri

Ülkemiz sanayisi günümüzde dünya sanayisi ile rekabet edebilecek duruma geldi ve sürekli olarak gelişmeye devam ediyor. Sanayinin ana malzemelerinden biri de takım çeliğidir. Plastik kalıp çelikleri, plastik, polimer ve kauçuk gibi malzemelerin çeşitli yöntemlerle şekillendirilmesi amacıyla üretilmiş alaşımlı takım çeliği grubudur. Plastik kalıp çeliklerinin imalat ve kalıp sektöründe geniş bir kullanım alanı vardır. Otomotiv yan sanayi başta olmak üzere beyaz eşya, dayanıklı ev aletleri sektörlerinde, inşaat sektöründe, elektrik – elektronik alanında kullanılmaktadır. Plastik kalıp çelikleri ısıl işlem sertleştirilmesi yapılarak talep eden firmalara teslim edilir.

Plastik Kalıp Çeliği Özellikleri
Plastik Kalıp Çeliği Özellikleri

Plastik kalıp çeliklerinden uygulama alanına uygun olarak farklı özellikler beklenir. Ama ortak özellikler aşınma ve korozyon direnci, parlatılabilme, kolay işlenebilme, yüzey işlemlerine uygunluk olmaktadır. Dizdar Metal firmamız takım çeliği sektörünün önemli firmalarından biridir. 10 yılı aşkın süredir bu sektörde hizmet veriyoruz ve müşterilerimizin tüm taleplerini karşılıyoruz. Takım çelikleri konusunda firmamız en kaliteli hizmeti en ekonomik fiyatlarla sunmayı ilke edinmişidir. Teknolojik yatırımlarımızla da sektörde daha güçlü hale geldik. Müşterilerimizin taleplerine uygun ölçülerle kesim işlemini, ısıl işlemlerini de yaptığımız ürünlerin sevkiyatını da kendi araç filomuzla yapmaktayız.

Kullanılacak plastik malzemenin özelliğine göre en uygun plastik kalıp çeliği seçimi konusunda sizlere yardımcı oluyoruz. Hazırladığımız web sitemizde plastik kalıp çelikleri karşılaştırma tablosunu inceleyip siparişinizi verebilirsiniz. Karşılaştırma tablosunda çeliğin teknik özelliklerini ve hangi alanda kullanılabileceğini inceleyebilirsiniz. Sipariş edilen ürünler sevkiyattan önce laboratuvarımızda test edilmekte ve daha sonra sevkiyat yapılmaktadır. Yüzlerce firmanın tedarikçi firması olarak kalite, uygun fiyat ve zamanında teslimat ilkelerimizle müşteri memnuniyeti sağlamış bulunuyoruz.

Sanayide kaliteli üretim yapmak için kullanılacak ham maddenin de kaliteli olması gerekir. Bu nedenle alaşımlı takım çeliklerini kalite belgeli firmalardan doğrudan alıyoruz. Müşterilerimizin talep ettiği ebatlarda kusursuz olarak keserek teslim ediyoruz. Modern laboratuvarımızda ısıl işlem fırını, sertlik ölçüm cihazı, parlatma cihazı, hata dedektörü bulunmakta, satış öncesi ürünlerin tüm kalite kontrolleri yapılmaktadır. Maliyetleri düşürme konusunda da yoğun çalışmalarımız oluyor ve kaliteli ürünleri en düşük fiyatlarla sizlere sunmaya çalışıyoruz.

Genel Özellikler

Menü