Yüksek Hız Çelikleri

Sanayi geliştikçe sanayi üretiminde farklı malzeme ihtiyacı da artmaktadır. Sanayinin pek çok alanında en çok ihtiyaç duyulan malzemelerden biri de çelik çeşitleridir. Dizdar Metal firması olarak çok sayıda firmaya sıcak ve soğuk iş çelikleri, plastik kalıp çelikleri ve yüksek hız çelikleri gibi malzeme tedariği yapmaktayız. Yüksek hız çeliklerini diğerlerinden farklı kılan en önemli özellik 600 C ye kadar yüksek sıcaklıklara karşı dayanma gücünün olmasıdır. Yüksek hız çelikleri aynı zamanda paslanmaz çeliklerdir. Yüksek hız çelikleri farklı serilerde üretilse de hepsinin ortak özellikleri diğer takım çeliklerine göre daha düşük maliyetlerle üretilmesidir.

Yüksek Hız Çeliği Özellikleri
Yüksek Hız Çeliği Özellikleri

Bunun dışında yüksek çalışma sertlikleri, yüksek aşınma dayanımı, tokluk, basınç dayanımı, sertlik dayanımı ve kenar kısımlarında kırılma dayanımı da yüksek hız çeliklerinin ortak özelliklerindendir. Bu özellikleri nedeniyle matkaplar ve diş açma takımlarının, frezeler, torna kalemleri, planyalama takımları, metal testereleri, soğuk iş takımları, ahşap işleme takımlarının üretiminde kullanılmaktadır. Dizdar Metal olarak ürün yelpazesine imalat sektörünün ihtiyaçlarını da göz önüne alarak biçim veriyoruz.

Dizdar Metal olarak yerli ve yabancı kalite belgeli, firmalardan ürün tedariği yapıyoruz. Takım çeliği, yüksek hız çeliği gibi ürünleri müşterilerimizin istediği kalitede ve ölçülerde teslim ediyoruz. Hatasız ve kaliteli ürün teslimi yapabilmek ve müşteri memnuniyeti sağlamak için modern bir metalürji laboratuvarı kurduk ve satış öncesi ürünlerin tüm kalite testlerini yaparak satışını yapıyoruz. Modern laboratuvarımızda ısıl işlem fırını, sertlik ölçüm cihazı, parlatma cihazı, kesme cihazı gibi cihazlar bulunmakta ve gerekli tüm işlemler yapılmaktadır. İstenen boy ve ölçüde kesim işlemi yapılmaktadır.

Firmamız kurulduğu günden beri müşteri memnuniyeti hedefiyle hizmet vermektedir. En kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla müşterimize teslim ediyoruz. Ürünlerin nakliyesini kendi araçlarımızla yapıyor ve zamanında teslimat konusunda da çok hassas davranıyoruz. Çelik sektöründe ülke ekonomisine önemli katkıları olan firmamız dünyadaki yenilikleri yakından takip ederek ve teknolojiye yatırım yaparak sektörde daha da güçlü olmayı hedefliyor. Verimliliği arttırmak için teknolojik yatırımlar yanında personel eğitimine ve iş güvenliğine de önem vermekteyiz. Web sitemizde ürün ve hizmetlerimiz konusunda detaylı bilgileri görebilir, online sipariş verebilirsiniz.

Genel Özellikler

Menü